Rzeczy które warto spakować na wakacje

Rzeczy które warto spakować na wakacje

Pogoda w tegoroczne wakacje rozpieszcza wszystkich bez wyjątku. Pogodna wiosna z tendencją do płatania figli i upalne lato sprawiają, że tegoroczny urlop bez względu na wszystko będzie można zaliczyć do udanych. Jednak przed wyjazdem warto uporządkować kilka kluczowych kwestii, a jedną z nich jest apteczka. Co powinno stanowić jej wyposażenie? Oto kilka przykładów!

Wyposażenie uniwersalne

Dużo zależy od miejsca do którego się wybieramy oraz długości czasu jaki w nim spędzimy. Warunki w tym przypadku odgrywają rolę kluczową, a nie bez znaczenie jest także fakt, czy zabieramy ze sobą dzieci. Podstawowe wyposażenie apteczki powinno składać się z leków przeciwbólowych doraźnych i typowych, które wiemy jak użyć w trybie natychmiastowym. Zaliczamy do nich leki przeciwbólowe – na bóle głowy, żołądka, brzucha oraz na wypadek kataru. W tym przypadku niezastąpiony będzie w pełni naturalny i bezpieczny preparat – http://www.disnemar.pl/. Nie należy zapominać także o lekach lokomocyjnych i przeciwgorączkowych.

Duże znaczenie mają także tzw. akcesoria trwałe. Zaliczamy do nich następujące elementy :

  • bandaże, gazy, plastry, chusteczki
  • nożyczki, pęsety, agrafki, nóż
  • rękawice gumowe, chusteczki nawilżane i suche
  • wodę utlenioną

Gdy rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady…

Górskie eskapady są wymagające ze względu na aktywny sposób spędzania czasu – innymi słowy dziesiątki, a nawet setki kilometrów, które są poważnym obciążeniem dla naszych stawów oraz mogą narażać nas na niebezpieczne kontuzje. W tym przypadku warto rozszerzyć naszą apteczkę o dodatkowy zestaw bandaży elastycznych oraz zacisków. Niezbędne mogą okazać się także ściągacze oraz opaski do podtrzymywania opatrunków. Wspomniane bandaże powinny być stworzone z dzianiny elastycznej, krępy oraz muślinu. Ich rodzaj będzie miał konkretne zastosowanie w zależności od kontuzji. Na koniec warto pamiętać o maściach chłodzących oraz rozgrzewających. Nie powinno także zabraknąć lodu dla sportowców.

Morza szum, ptaków śpiew…

Plaża zachwyca swym urokiem zwłaszcza, gdy spadają na nią promienie wakacyjnego słońca. Niestety mogą one być niebezpieczne, dlatego podstawową apteczkę warto wyposażyć w dodatkowe kremy ochronne z filtrem oraz balsamy stosowane podczas opalania. Te różnią się ze względu na stosowanie – innych używać mogą dzieci, a innych dorośli. Poza niebezpiecznym promieniowaniem zaszkodzić mogą nam także poparzenia słoneczne, dlatego warto pamiętać o żelu chłodzącym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here