Legalni bukmacherzy na rynku polskim

Po zawirowaniach w świecie bukmacherów, jakie przyniosła w 2017 roku ustawa hazardowa, z polskiego rynku zniknęło wiele firm oferujących zakłady sportowe. Te, które pozostały, aby działać legalnie musiały sprostać nowym wymaganiom. Zatem, jakie cechy posiadają legalni bukmacherzy na rynku polskim?

Pozwolenie Ministerstwa Finansów

Legalni bukmacherzy na rynku polskim muszą posiadać zezwolenie na działalność bukmacherską. Zezwolenie to wydawane jest jedynie przez Ministra Finansów. Żeby je otrzymać spełnić trzeba szereg wymogów określonych przez prawo. Niemal każdy bukmacher, który posiada stosowne zezwolenie, udostępnia informację o nim na swojej stronie internetowej lub w widocznym miejscu w punkcie stacjonarnym.

Inne przesłanki legalnego działania

Oprócz posiadania zezwolenia na prowadzenie działalności, legalny bukmacher powinien odprowadzać wszystkie konieczne podatki. Dla gracza najważniejszy jest podatek od każdego zakładu, który wynosi aktualnie 12%. Fakt odliczenia tego podatku powinien być wyraźnie zaznaczony na każdym kuponie.

Kolejną kwestią jest rodzaj oferowanych zakładów. Legalni bukmacherzy mogą zajmować się jedynie zakładami bukmacherskimi. Próżno więc szukać u nich pokera, ruletki czy innych gier typowych dla kasyna.

Wielu legalnych bukmacherów prowadzi swoją działalność dwutorowo: w internecie oraz w punktach stacjonarnych. Jedną z najbardziej znanych i jednocześnie najstarszych firm działających w ten sposób jest Totolotek Zakłady Bukmacherskie.

Nie bez znaczenia jest również swobodna możliwość wypłaty wygranych, korzystając z różnych sposobów wypłaty. Legalnie działające firmy bukmacherskie udostępniają takie metody wypłat jak PayU czy też szybkie przelewy na konto.

Oprócz obowiązków, polskie prawo dało bukmacherom szereg możliwości, z których chętnie korzystają. Jedną z nich jest pozwolenie na sponsorowanie polskiego sportu. Legalni bukmacherzy często sponsorują mniej lub bardziej popularne drużyny, zyskując tym samym reklamę i rozgłos, jak np. Milenium Bukmacher, który sponsoruje Zagłębie Lubin S.A

Legalni bukmacherzy zobowiązani są również do prowadzenia szeregu działań, mających na celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa uzależnienia się od hazardu. Na stronach internetowych znajdują się także informacje, że gra możliwa jest jedynie dla graczy, którzy ukończyli 18 lat.

Ostatnią ważną kwestią jest język obsługi graczy. Wszyscy legalni bukmacherzy powinni prowadzić stronę internetową w języku polskim, w tym języku obsługiwać graczy oraz w adresie strony internetowej posiadać domenę .pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here