Jak dobrać obrączki ślubne i ich rozmiar?

Obrączki ślubne wybieracie na całe życie, dlatego przygotujcie się do tego dobrze. Zanim wybierzecie się do jubilera, poznajcie kilka najpopularniejszych pytań oraz odpowiedzi na nie, które pomogą Wam podjąć najlepszą decyzję.

Na której dłoni nosi się obrączki ślubne?

Na początku wybierzcie dłoń, na której będziecie nosić obrączki ślubne. Rozmiary palców mogą się różnić w zależności od ręki, dlatego przymierzajcie obrączkę na ten jeden, na którym będziecie ją nosić. W Polsce przyjęło się, że jest to serdeczny palec prawej dłoni, w większości krajów świata – lewej. Tę decyzję podejmijcie więc sami, biorąc pod uwagę przede wszystkim wygodę.

Kiedy najlepiej mierzyć obrączki ślubne?

Na rozmiar Waszych palców ma wpływ wiele czynników, między innymi pora dnia, temperatura czy zmęczenie. W gorące dni oraz po wysiłku dłonie mogą puchnąć, z kolei, gdy jest zimno – kurczyć się. Nie ma możliwości, aby obrączki ślubne zawsze leżały idealnie. 

Możecie jednak wybrać złoty środek, mierząc je o optymalnej porze dnia, na przykład w południe, kiedy palce są już rozruszane i nieopuchnięte. Unikajcie także wcześniejszego wysiłku fizycznego i postarajcie się, aby Wasze dłonie nie były zmarznięte. Najlepiej mierzyć obrączki po dłuższym pobycie w pomieszczeniu.

Pamiętajcie także, że samo zakładanie i zdejmowanie wielu modeli w krótkim czasie może powodować opuchliznę i podrażnienia, dlatego lepiej rozłożyć rozglądanie się za obrączkami na kilka dni i dopiero podjąć decyzję.

Jak wybrać najlepszy rozmiar obrączki?

Wybierając obrączki ślubne, nie sugerujcie się nigdy rozmiarem, jaki nosiliście wiele lat temu. Od tego czasu mogliście schudnąć, przytyć lub po prostu palce zmieniły swoją budowę. Najlepiej jest oczywiście przymierzać obrączki na żywo. Jeśli nie macie takiej możliwości, możecie także sprawdzić obwód danego palca za pomocą na przykład miarki krawieckiej.

Przyjęło się, że obwód o długości 50 mm to rozmiar pierścionków i obrączek 10; 51 mm – 11; 52 mm – 12 i tak dalej. Możecie zmierzyć palce w domu, pamiętając jednak o tym, aby miarka przylegała do skóry, a jednocześnie przechodziła z łatwością przez kostkę. Jeśli wahacie się nad dwoma rozmiarami, rozważcie wybór „połówki”.

Czy warto wybrać obrączki z soczewką?

Obrączki ślubne powinny przylegać dobrze do palców, ale jednocześnie nie powodować odciśnięć i dyskomfortu, na przykład podczas upałów, kiedy ciało lekko puchnie. Rozwiązaniem temu problemu jest specjalna soczewka wewnątrz obrączki, dzięki której jest znacznie wygodniejsza w noszeniu i daje pewien zapas rozmiaru w różnych sytuacjach.

Jeśli decydujecie się na szersze obrączki, czyli takie od ok. 6 mm, soczewka jest wręcz niezbędna. Umożliwia dostęp powietrza, nie pozwalając na to, aby skóra pod nią się męczyła. 

Jaki styl obrączek wybrać?

Kierując się powyższymi wskazówkami, na pewno wybierzecie obrączki ślubne, które będą dopasowane pod względem praktycznym. Jeśli chodzi o stylistykę, jest to wyłącznie kwestia gustu. Wybierzecie takie, które po prostu najbardziej Wam się podobają i macie pewność, że będą Wam się podobać jeszcze przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here