3 ważne kroki w pielęgnacji twarzy u mężczyzn

Zabiegi pielęgnacyjne na twarzy i włosach nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Współcześnie mężczyźni także o siebie dbają, korzystając z odpowiednich kosmetyków. Dzięki nim skóra będzie odżywiona i gładka, a jeśli mężczyzna ma zarost – może on być doskonale wypielęgnowany. Jak to zrobić? Przedstawiamy 3 ważne kroki w męskiej pielęgnacji.

  1. Najpierw oczyszczanie

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, adresowanym do wszystkich, jest oczyszczanie twarzy. Gromadzi się bowiem na niej wiele różnych zanieczyszczeń, nie tylko z atmosfery, ale również z gruczołów łojowych produkujących sebum. Męska cera jest narażona na działanie szkodliwych bakterii w znacznie większym stopniu niż kobieca, przez co pojawiają się na niej wypryski, niedoskonałości i podrażnienia.

Można temu zapobiegać, myjąc twarz odpowiednimi kosmetykami. Warto przy tym sięgnąć po mydło do twarzy, którym skutecznie umyjemy zarost, zmiękczymy go i przygotujemy do golenia. Podstawowy zestaw kosmetyków męskich do twarzy powinien składać się m.in. z mydła zawierającego składniki oczyszczające, bakteriobójcze i detoksykacyjne, jak węgiel drzewny z Bieszczad.

  1. Odżywianie i nawilżanie

Pielęgnacja skóry i włosów u mężczyzn nie będzie pełna, jeśli w parze z oczyszczaniem nie będzie szło odżywianie i nawilżanie. Balsamy i kremy przeznaczone dla panów powinny dobrze nawilżać, uelastyczniać skórę i sprawiać, że będzie ona gładka i lśniąca.

Ciekawym kosmetykiem dla panów jest uniwersalny krem odżywczy z czarną hubą. To składnik aktywny naturalnego pochodzenia, który ma działanie antyoksydacyjne i łagodzące. Nawilża skutecznie skórę i koi podrażnienia. Zestaw kosmetyków dla mężczyzn z takim kremem, wzbogacony dodatkowo o produkty do włosów i golenia, może być dobrym pomysłem na prezent dla panów, którzy chcą o siebie zadbać we wszechstronny sposób.

  1. Golenie i stylizowanie zarostu i włosów

Na koniec pozostaje wspomnieć o kwestii golenia i stylizowania zarostu i włosów. Służą do tego maszynki, pędzle do golenia i balsamy po goleniu. Brodacze mogą zainwestować w produkty naturalne, odżywiające zarost, a także ułatwiające golenie na mokro – w ten sposób można uzyskać idealnie gładką skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here