Jak dbać o suche i zniszczone włosy?

Zdrowe włosy są gęste, lśniące i pięknie się układają. Jednak zła dieta, nieprawidłowa pielęgnacja i czynniki zewnętrzne mogą szybko doprowadzić do ich przesuszenia. W takim wypadku włosy będą pozbawione blasku i łamliwe, co znacząco utrudni Ci ich codzienną stylizację. Sprawdź, co możesz zrobić, aby szybko proprawić kondycję swoich włosów i przywrócić im zdrowy wygląd!

Dlaczego włosy są suche i zniszczone?

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o swoje włosy, to warto najpierw ustalić, dlaczego stały się suche i zniszczone. Zła kondycja włosów może być spowodowana:

  • zbyt częstym myciem włosów,
  • stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków,
  • zbyt częstym farbowaniem włosów,
  • niewłaściwie wykonaną stylizacją na gorąco,
  • niedoborami witamin,
  • zbyt rzadkim podcinaniem włosów.

Łamliwe włosy z rozdwojonymi końcówkami warto podciąć, ponieważ najbardziej zniszczone partie włosów mogą nie zareagować właściwie na produkty pielęgnacyjne. Dodatkowo to ważne, aby stosować kosmetyki, które nawilżają i chronią włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nawilżanie suchych włosów

Nawilżanie bardzo suchych włosów warto rozpocząć od zastosowania maski do włosów. Tego rodzaju produkty mają skoncentrowaną formułę, dzięki czemu dogłębnie odżywiają włosy i odbudowują wszelkie uszkodzenia. Jaka maska do włosów zniszczonych będzie najlepsza? Dobre produkty zawierają naturalne składniki o sprawdzonym działaniu, które mogą być bezpiecznie stosowane na co dzień. Kosmetyk powinien być wolny od parabenów i sztucznych barwników. Najlepsze maski do włosów mają w swoim składzie naturalne ekstrakty z owoców i roślin oraz witaminy B3 i B6. Takie substancje wnikają głęboko w strukturę włosa, przyspieszają proces domykania łusek i gwarantują dogłębne nawilżenie. Maskę do włosów warto stosować przynajmniej raz w tygodniu. Preparat po użyciu musisz dokładnie spłukać przy pomocy ciepłej lub letniej wody. Aby wzmocnić działanie maski, sięgnij po nawilżające odżywki do włosów, które możesz nakładać na włosy po każdym myciu. Pamiętaj również, aby unikać mechanicznego suszenia włosów i na jakiś czas zrezygnuj z ich prostowania.

Olejowanie suchych włosów

Jeśli Twoje włosy są bardzo suche i zniszczone, to będą wymagały szczególnej pielęgnacji. Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli zdecydujesz się na zabieg olejowania włosów. Do tego celu idealnie sprawdzą się naturalne oleje takie jak: olej lniany, olej arganowy lub olej makadamia. Olej nałóż na same końcówki lub na wybrane partie włosów w taki sposób, aby nie miał styczności ze skórą głowy. Pod wpływem olejowania włosy zostaną dogłębnie natłuszczone, co korzystnie wpłynie na ich kondycję i sprawi, że szybko odzyskają zdrowy wygląd. Jest to również świetny sposób na poprawę elastyczności włosów i ich sprężystości. Już po kilku zabiegach olejowania dostrzeżesz, że Twoje włosy są mocniejsze, nie puszą się i łatwiej się układają.

Prawidłowa pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych szybko przyniesie pożądane rezultaty. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z użyciem dobrej jakości produktów o bezpiecznej formule i udowodnionym działaniu. Pamiętaj również, aby na co dzień chronić włosy przed wilgocią, zmianami temperatur i szkodliwym promieniowaniem UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here