Żabka – franczyza z osiągnięciami

Czy da się prowadzić w Polsce skuteczny biznes franczyzowy? Sieć sklepów Żabka udowadnia, że tak. Ile jest sklepów spod szyldu tej marki w Polsce, ile można zarobić będąc franczyzobiorcą, a przede wszystkim – co stoi za sukcesem marki? O tym wszystkim w naszym artykule.

Żabka – podbija nowe rynki, buduje pozycję, której zazdrości konkurencja

Niepozorny sklep – nowoczesny szyld, oznaczenia godzin otwarcia – proste logo, zmienione z bardziej frywolnego płaza na proste litery, a w środku czeka nas tak wiele. Doskonały, ujednolicony design, dział Żabka Cafe, ogrom produktów od różnych marek – Żabka od środka potrafi zaskoczyć, jednak za siecią kryje się znacznie więcej niż tylko to. Siła tej franczyzy nie polega jedynie na pojedynczych lokalach w bardzo ruchliwych okolicach. Sklepy typu convenience służyć mają przede wszystkim miejscowej ludności, by mogły to jednak robić – muszą docierać do szerokich mas. Żabek jest aż 6 000. To ogromna ilość, której nie osiągnęła żadna inna sieć. W skład lokalu wchodzą także działy Żabka Cafe, które są traktowane jako kawiarnie. Żabka staje się największą siecią kawiarni w Polsce. W ciągu wielu lat działania firma Żabka buduje bardzo pozytywny wizerunek wśród klientów i stara się zachęcać do siebie kolejne pokolenia. Przy pomocy nowoczesnych narzędzi stara się ona zmieniać gusta i sposób robienia zakupów Polaków. Aplikacja Żappka osiąga sukcesy na Google Play, a sama marka angażuje się w wiele inicjatyw społecznych i marketingowych. Czy to jednak wszystko, co może nam zaoferować prosta Żabka? Franczyza jest sposobem na biznes, który musi wychodzić do ludzi, rozmawiać z nimi, zachęcać ich do współpracy. Dlatego marka ma nam do zaoferowania coś znacznie ważniejszego i większego, niż mogłoby się wydawać… Mowa oczywiście o posadzie ajenta.

Czy warto pracować z siecią sklepów Żabka? Franczyza – opinie 2019

Dziś trudno jest nie odnieść wrażenia, że sukces sklepów Żabka podyktowany jest m.in. zakazem handlu w niedziele. Obroty sieci miały w domyśle wzrastać. Wszystko przez to, że  jest ona otwarta jeden dzień dłużej niż inne markety. Jednak w wielu rozmowach podkreślane było, że w zasadzie zakaz przyczynił się do zwiększenia obrotów w dużych sklepach. Sieć Żabka mogła na tym nie zyskać tak wiele. Co się więc stało, że w 2020 sieć zatrudnia 4 500 ajentów i zdobywa kolejne nagrody? Wydaje się, że to zwrot w kierunku ludzi – coś, na czym franczyza zawsze korzysta.

Żabka – franczyza – opinie 2019 – wzrost zarobków kowalem sukcesu sklepów?

Wiele się mówi o rynku pracownika w Polsce. Nie dotyczy to każdej branży, ale w sprzedaży problem jest widoczny. Deficyt kadry prowadzi do pewnych radykalnych kroków. O czym mowa w kontekście sklepów Żabka? Franczyza zdecydowała się na wprowadzenie – tymczasowo w ramach promocji – przychodu gwarantowanego na poziomie 16 000 złotych. To spora kwota. Szczególnie interesująca jest dla nowych ajentów. Wydawać się może, że taki krok prowadzi do niespotykanej dotąd ekspansji. Trwa ona jednak od 2019 roku – teraz wrzuca piąty bieg i delektuje się sukcesem. Czy warto jednak współpracować z siecią Żabka? Franczyza to układ, w którym my też musimy dać coś od siebie. Jednak 5 000 złotych opłaty startowej nie wydaje się zanadto wysokim wymogiem. Progi wejścia obejmują jeszcze profil kandydata. To posada dla urodzonych liderów. Jeśli macie państwo takie cechy, wygląda na to, że największa franczyza w Polsce wychodzi z ciekawą propozycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here