Z jakich zabiegów warto skorzystać w walce z cellulitem?

Cellulit to bolączka wielu kobiet. Powstaje z różnych powodów – nadwaga, zaburzenia hormonalne, zaburzony metabolizm tłuszczów, niewłaściwa dieta – ale niezależnie od przyczyny powstania, tak samo przeszkadza nam w codziennym życiu.

Są różne sposoby na samodzielne radzenie sobie z cellulitem. Można w domu stosować kosmetyki o działaniu antycellulitowym, pod prysznicem używać szorstkiej rękawicy lub gąbki, dbać o prawidłową masę ciała poprzez odpowiednią dietę oraz ruch itd. Dziś skupimy się jednak na omówieniu zabiegów, z których można skorzystać tylko w klinikach urody.

Profesjonalne zabiegi stworzone z myślą o walce z cellulitem ceni się za ich skuteczność. Dzięki nim można znacząco zredukować cellulit lub nawet całkowicie się go pozbyć. Na pewno warto udać się do zaufanej kliniki urody i zasięgnąć rady fachowców jaki zabieg w konkretnym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. My przedstawimy dwa polecane zabiegi.

Pierwszym z nich jest zabieg Trilipo™ Legend™, który do walki z cellulitem wykorzystuje trójpolarną falę radiową. Zabieg jest nieinwazyjny, w jego trakcie równocześnie stymulowana jest skóra, tkanka podskórna oraz mięśnie. Na skutek głębokiego rozgrzania warstw skórnej i tłuszczowej przyspieszany jest naturalny metabolizm tłuszczu z komórek. Pojedynczy zabieg trwa około 40 minut, ale do osiągnięcia pożądanych efektów należy wykonać serię 6-8 zabiegów.

Drugi zabieg, nad którym warto się zastanowić to endermologia Lipomassage™LPG. Zabieg ten jest polecany między innymi osobom, które nie mogą zwalczyć cellulitu mimo przestrzegania diety i czynnego uprawiania sportu. Przed samym zabiegiem określa się jego cel i dobiera odpowiedni program, sam zabieg jest relaksujący (klientka leży na łóżku zabiegowym i jest poddana podciśnieniowemu masażowi) i trwa 35 minut. Tak samo jak w przypadku zabiegu Trilipo™ Legend™ – tutaj też należy wykonać serię zabiegów (zaleca się co najmniej 10) dla osiągnięcia najlepszego efektu.

Pozbycie się cellulitu stanowi często spore wyzwanie. Dlatego zdecydowanie warto wspomóc się sprawdzonymi rozwiązaniami w postaci specjalistycznych zabiegów.

Powyższe informacje zostały przygotowane przez warszawską klinikę urody – Beauty Duty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here