Windsurfing (nie) dla każdego

Windsurfing (nie) dla każdego

Windsurfing uchodzi za dyscyplinę wyczynową. Obserwując windsurferów w akcji można odnieść wrażenie, że jest to sport dla ludzi lubiących adrenalinę i dreszczyk emocji. To prawda!. Windsurfing to nie jest dyscyplina dla osób lubiących spokojne dryfowanie na wodzie. Ale nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych nie powinieneś zamykać się na pływanie na desce.

Jeszcze kilkanaście lat temu windsurfing był sportem elitarnym. Uprawiali go nieliczni, kursy były dość drogie, a amatorów niewielu. Z czasem popularność tej dyscypliny wzrosła, stał się też bardziej dostępny dla przeciętnego Kowalskiego. Powstało wiele szkół, w których można było zapisać się na obóz windsurfingowy, a duża konkurencja sprawiła, że ceny stały się przystępne.

Na popularność wpłynęła też moda na aktywne spędzanie czasu nad morzem. Coraz więcej osób, znudzonych leżeniem plackiem na plaży szukało ciekawych atrakcji. Tak się składa, że choć Bałtyk bywa kapryśny jeśli chodzi o aurę i temperaturę wody, to za to ma świetne warunki wietrzne do uprawiania windsurfingu. Zwłaszcza Półwysep Helski stał się ulubionym miejscem do pływania na desce z żaglem. Trudno o lepsze warunki gdziekolwiek indziej w Polsce. Długi brzeg, płytka woda daleko w głąb morza, piaszczyste dno i wiatr, który jest prawdziwym sprzymierzeńcem.

Dzięki licznym bazom Polska stała się ważnym ośrodkiem windsurfingu. Dyscyplina jest dostępna naprawdę dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. Jedynym ograniczeniem jest waga – ze względów bezpieczeństwa nie może ona być zbyt niska. Poza tym uprawiać mogą ją już kilkuletnie dzieci, a także osoby starsze. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Windsurfing to naprawdę sport dla każdego. Dla tych, którzy uwielbiają wodę i sporty wodne. Dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż leżenie plackiem na plaży i kąpiele w Bałtyku i wreszcie dla tych, którzy nie boją się nowych wyzwań i lubią adrenalinę.

Jeśli jeszcze nie spróbowałeś windsurfingu spróbuje teraz. Sezon już trwa i potrwa do końca września. To najlepszy moment by poszukać szkoły windsurfingu i zaklepać sobie wakacyjny kurs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here