Suszenie prania zimą – w domu czy na zewnątrz?

Suszenie ubrań zimą może sprawić spory problem. W wielu mieszkaniach i domach brakuje bowiem sprzyjających warunków do suszenia odzieży, a na zewnątrz z kolei panuje chłód i wilgoć. Na co się zdecydować? Radzimy, jakie rozwiązania będą najlepsze i najbardziej efektywne.

Suszenie ubrań zimą nie jest łatwe. Przy nadmiernej wilgoci odzież schnie znacznie dłużej – a sterta brudnego prania czekającego na swoją kolejkę rośnie. Warto więc przemyśleć sposób suszenia ubrań i ewentualną inwestycję w dodatkowe sprzęty, usprawniające cały proces. Oczywiście najefektywniejszym rozwiązaniem byłby zakup elektrycznej suszarki do ubrań. To jednak rozwiązanie konsumujące prąd, a co za tym idzie – niekoniecznie najlepsze dla środowiska. Nie wszyscy są również skłonni inwestować w urządzenia elektryczne, jeśli mogą wysuszyć odzież w sposób tradycyjny. No dobrze – tylko jak zrobić to szybko i skutecznie?

Suszenie w domu – zalety rozwiązania

Najczęściej wybieramy opcję domową. Mamy bowiem pewność, że wewnątrz warunki nie ulegną gwałtownej zmianie. Panująca w środku stała temperatura i suchość powietrza powinny teoretycznie przyspieszyć schnięcie prania. W rzeczywistości zdarza się jednak, że proces ten trwa wyjątkowo długo. Co jest tego powodem? Zazwyczaj winowajcami jesteśmy my sami. Niewłaściwe rozmieszczenie prania sprawia, że ubrania schną bardzo powoli. Warto zadbać o to, by rozwiesić je na całej szerokości, z zachowaniem przerw. Nie masz miejsca na duże suszarki? Nic prostszego – wystarczy wybrać suszarki ścienne, umożliwiające oszczędzenie cennej przestrzeni w mieszkaniu.

Suszenie na zewnątrz – mniej skuteczne

Suszenie na zewnątrz warto pozostawić na cieplejsze miesiące, zwłaszcza jeśli mieszkasz w bloku czy apartamentowcu, a Twój balkon nie posiada dostatecznej osłony, która odetnie drogę zacinającemu deszczowi i śniegowi. Panująca na zewnątrz wilgotność i chłód może znacznie wydłużyć proces schnięcia.

Jeśli poszukujesz sprzętów, ułatwiających efektywne suszenie odzieży, doskonałe produkty znajdziesz na stronie https://www.leifheitsklep.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here