Spalinowe i elektryczne wózki widłowe. Jakie wybrać?

Spalinowe i elektryczne wózki widłowe. Jakie wybrać?

Wózki widłowe wpisały się na dobre w krajobraz centrów logistycznych, fabryk, czy magazynów. To właśnie dzięki wózkom widłowym możliwy jest sprawny transport różnego rodzaju towarów na niewielkich dystansach, nie wspominając już o efektywnym ich magazynowaniu. Najczęściej spotykanymi wózkami widłowymi są pojazdy o napędzie spalinowymi i elektrycznym.

Wózki widłowe to niezbędne pojazdy mechaniczne we współczesnej logistyce magazynowej. Bez nich niemożliwe byłoby efektywne magazynowanie różnego rodzaju towarów. Jednymi z najlepszych tego typu pojazdów są wózki widłowe STILL, stworzone przez czołowego producenta wózków widłowych o napędzie spalinowym i elektrycznym.

Wózki widłowe o napędzie elektrycznym – co warto wiedzieć?

Elektryczne wózki widłowe to ciekawe i ekologiczne rozwiązanie, które będzie jedynym słusznym wyborem w wielu sytuacjach. W niektórych magazynach, czy firmach niemożliwe jest prowadzenie maszyn o jakiejkolwiek emisji trujących substancji, w tym spalin z maszyn wyposażonych w silniki diesla, bądź klasyczne silniki benzynowe. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie właśnie elektrycznych wózków widłowych. Podobnie wygląda to w przypadku miejsc, gdzie konieczny jest niski poziom hałasu.

Jak się okazuje, elektryczne wózki widłowe nie ustępują swoim spalinowym odpowiednikom, a w ofercie najlepszych producentów pojazdów wyposażonych w napęd elektryczny, można wybrać wózki widłowe o maksymalnej wysokości podnoszenia, która wynosi od 6070 mm do 8670 mm, a także maksymalnej sile nośności, wynoszącej od 1600 do nawet 8000 kg.

Spalinowe wózki widłowe – czym się wyróżniają?

Spalinowe wózki widłowe to synonim mocnych oraz ekonomicznych pojazdów. W portfolio najlepszych producentów wózków widłowych o napędzie spalinowym, można wybrać pojazdy lekkie i kompaktowe, a także potężne maszyny, które śmiało poradzą sobie w transporcie ciężkim. Na rynku można spotkać się z nowymi wózkami widłowymi, wyposażonymi w napęd spalinowy o maksymalnej wysokości podnoszenia, wynoszącej od 7180 do nawet 8670 mm.

Jeśli chodzi maksymalną siłę nośności nowych spalinowych wózków widłowych, wynosi od 2000 do 8000 kg. Warto wspomnieć, że nowoczesne spalinowe wózki widłowe, podobnie jak elektryczne odpowiedniki, gwarantują swoim operatorom pracę w komfortowych warunkach, a także wysokiej jakości wykonanie, które pozwala na precyzyjną i bezpieczną pracę w niemal każdych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here