Sekret długiej młodości – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Szukasz idealnego zabiegu odmładzającego, który przyniesie bardzo naturalne i wyraźne rezultaty, ale pozbawiony będzie inwazyjnych procedur i syntetycznych wypełniaczy? Z pewnością przypadnie Ci do gustu mezoterapia osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan. Jest to najbardziej naturalna kuracja odmładzająca, jaką można sobie wyobrazić – wykorzystuje własny potencjał regeneracyjny organizmu ukryty we krwi, a dokładnie w osoczu.

Na czym polega fenomen osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe to substancja znajdująca się w krwi, którą uzyskuje się na drodze wirowania. Zawiera kilkukrotnie większą liczbę płytek krwi niż krew bazowa, ale pod warunkiem, że do jej pozyskania zastosuje się odpowiednią technologię. Płytki krwi są kluczowym składnikiem w procesie regeneracji tkanek, dlatego w nowoczesnej medycynie estetycznej wykorzystuje się ten potencjał do przeprowadzania skutecznych zabiegów odmładzających. Preparat z własnej krwi zawiera też wysokie stężenie czynnika wzrostu, co znakomicie wspomaga proces odnowy skóry i może również wspierać rekonwalescencję po innych zabiegach medycyny estetycznej, np. po terapiach laserowych. Osocze bogatopłytkowe to jedna z najbezpieczniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej, która nie niesie ze sobą ryzyka reakcji alergicznej. Własne płytki krwi nie zostaną rozpoznane przez organizm jako obce, więc nie trzeba się obawiać przed negatywnymi efektami zabiegu. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy na co dzień wykonują mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, potwierdzają jej wysoką skuteczność i bezpieczeństwo!

Wampirzy lifting – nie taki straszny, jak go malują

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nazywana jest również wampirzym liftingiem, co niekoniecznie zachęca do jej wykonywania. W rzeczywistości jest to zabieg bardzo naturalny, mało inwazyjny i bezpieczny. Krew pobierana jest w małych ilościach, a sama procedura nakłuwania skóry przebiega bardzo szybko i nie jest bardzo bolesna.

Zalety mezoterapii osoczem bogatopłytkowym:

  • efektywność,
  • bezpieczeństwo,
  • pełna naturalność i biokompatybilność,
  • wszechstronne zastosowanie (m.in. odmładzanie, regeneracja skóry, leczenie blizn, wzmacnianie włosów),
  • nowoczesna technologia – zastosowanie takich urządzeń, jak HD PRP Magellan pozwalających na uzyskanie bardzo wysokiego stężenia płytek krwi w osoczu (nawet do 2 000 000 w mikrolitrze – to wielokrotnie więcej niż w innych metodach pozyskiwania osocza).

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – przebieg zabiegu i efekty

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wykonuje lekarz. Procedura rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta. Co bardzo ważne, technologia HD PRP Magellan zapewnia bezpieczny, zamknięty obieg pobierania krwi i podawania osocza, dzięki czemu „żywy” preparat odmładzający nie ma kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby mu zaszkodzić. Pobrana krew poddawana jest procesowi wirowania w nowoczesnym urządzeniu, aby uzyskać jak najwięcej wysokiej jakości płytek krwi. Podawanie osocza bogatopłytkowego polega na przeprowadzeniu mezoterapii igłowej wybranego, leczonego obszaru ciała. Najczęściej jest to twarz, ale również szyja, dekolt, dłonie czy skóra głowy.

W miejscach wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego, gromadzą się płytki krwi, które natychmiast zamykają przerwy w naturalnej barierze ochronnej skóry. Podanie dużej ilości płytek krwi i czynnika wzrostu w miejsce poddawane terapii powoduje, że regeneracja zachodzi bardziej efektywnie niż w przypadku zwykłej iniekcji. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym inicjuje proces odbudowy włókien kolagenowych, dlatego rezultaty zabiegu pojawiają się stopniowo po około 1-2 tygodniach. Skóra staje się napięta, wygładzona i nawilżona, spłycają się zmarszczki, poprawia się koloryt i tekstura skóry.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here