Prosty sposób na rozwiązanie problemu zrogowaciałych pięt

Gładka i jędrna skóra stóp to marzenie każdej kobiety. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że szukają one różnych sposobów na skuteczne zlikwidowanie defektów pojawiających się właśnie w tym miejscu.

Panie często zmagają się z popękaną i suchą skórą. Do tego dochodzą zrogowaciałe pięty, które są bolesną i niekomfortową dolegliwością. Wszystkie te problemy wywołane są przez nadmiernie przesuszoną skórę, zbyt intensywne ścieranie naskórka, noszenie za ciasnego obuwia lub skarpetek nieprzepuszczających powietrza. Jak zatem odpowiednio zadbać o tę zapomnianą część ciała?

  

Jak wyleczyć zrogowaciałe pięty?

Nie od dziś wiadomo, że nieodpowiednia pielęgnacja skóry stóp doprowadza do powstania zrogowaceń i pęknięć naskórka. Najczęstszym powodem braku efektów pielęgnacji lub stale nawracających dolegliwości jest niewłaściwy wybór kosmetyków, a także stosowanie nieodpowiednich sposobów pielęgnacji. W związku z tym warto rozejrzeć się za sprawdzonymi i skutecznymi preparatami, które pomogą pozbyć się wszelkich dolegliwości, związanych z naszą skórą stóp. Do takich produktów należą specjalne kremy przeciw zrogowaciałym piętom (jak np. https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/). Zawierają one nowoczesne formuły i cenne składniki, dzięki czemu silnie nawilżają oraz wspomagają odbudowę naskórka, pozostawiając ją gładką i miękką.

  

Jaki preparat wybrać, aby pozbyć się zrogowaciałych pięt?

Jeśli chcemy trwale pozbyć się problemu, jakim są popękane i zrogowaciałe pięty, warto postawić na specjalny krem, który w swoim składzie zawiera wiele korzystnie działających składników. Znajdziemy w nim między innymi:

  • masło shea,

  • kwas glikolowy,

  • witamina E,

  • alantoina,

  • gliceryna.

Dzięki powyższym aktywnym składnikom preparat działa przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Ponadto wygładza i odżywia naskórek, a także zwiększa jego elastyczność oraz wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry. Warto także podkreślić, że taki krem łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy gojenia się ran. Tak zbilansowany kosmetyk można stosować również zapobiegawczo – i jeśli będziemy stosować go regularnie, problem, jakim są zrogowaciały pięty, już więcej się nie pojawi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here