Największe straty ciepła – którędy ucieka ciepło w domu?
Czy wiesz, że największe koszty, jakie generowane są w procesie eksploatacji domu to te, które [...]
Pojęcie recyklingu jest popularyzowane przynajmniej od kilku lat. Zyskało ono niemal miano wyższej idei, do której namawiają osoby, chcące świadomie korzystać z zasobów naszej planety. Mimo to, warto pamiętać, że to, co w teorii jest skomplikowane, jest też takie w rzeczywistości. Wystarczy odrobina wiedzy, chęć i zaangażowanie, aby w ciągu kilku najbliższych tygodni wprowadzić nowe, lepsze nawyki do codzienności swojej i swoich najbliższych.
Obecnie już w przedszkolach dzieci zaczynają budować i rozwijać swoją świadomość ekologiczną. Biorą udział w akcjach typu Sprzątanie Świata, aktywnie segregują śmieci, które następnie wyrzucają do odpowiednich pojemników, a także uczą się nadawać drugie życie wykorzystanym już przedmiotom. To wszystko, to nic innego, jak podstawowe i niezwykle proste do wdrożenia reguły recyklingu – http://www.sawo-recykling.pl. Dzięki temu nawet dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą przyczynić się do świadomego dbania o otaczającą je przyrodę. Jest to dla nich nie tylko nowe, ale przede wszystkim ciekawe i angażujące. W dodatku w pełni odpowiada ich możliwościom. Dodatkowo, taką wiedzę dzieci mogą wykorzystywać także w domu i tam przekazywać ją innym domownikom. Taka wspólna edukacja i podjęcie kilku nieskomplikowanych działań, z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców, a może także być początkiem kolejnych pro-ekologicznych zmian w całej rodzinie.
Zadaniem recyklingu jest przede wszystkim przetwarzanie zużytych surowców, dzięki czemu zmniejsza się ilość odpadów składowanych na wysypiskach śmieci, a także minimalizuje się ilość pozyskiwanych nowych surowców niezbędnych do wytworzenia kolejnych produktów. To z jednej strony tak niewiele, ale z drugiej – w przyszłości może znacząco poprawić jakość powietrza, gleby i wody. Nie trzeba zatem specjalnego przygotowania, bo to, co warto robić dla dobra środowiska naturalnego, nie zajmuje więcej niż kilka minut i nie wymaga wielkich nakładów czasu czy pieniędzy. W domu wystarczy umieścić choćby niewielkie kosze do odpadów segregowanych i sukcesywnie je zapełniać. Aby natomiast samemu przyczyniać się do mniejszego zużycia surowców, które rozkładają się przez wiele lat, wydzielając przy tym szkodliwe dla zdrowia substancje, warto zrezygnować z niepotrzebnych opakowań i torebek foliowych (wykorzystując zamiast nich pojemniki i torby wielorazowego użytku), niepotrzebne już opakowania ze szkła czy plastiku można wykorzystać w domu do przechowywania różnych drobiazgów, a zamiast wody butelkowanej – zainwestować w dobry filtr, który oczyści wodę z kranu i pozwoli bezpiecznie pić ją na co dzień.
Czy wiesz, że największe koszty, jakie generowane są w procesie eksploatacji domu to te, które [...]
Altany ogrodowe nowoczesne to świetne urozmaicenie przestrzeni ogrodowej. Warto wyposażyć się w [...]
LED (Light Emitting Diodes) to w dosłownym tłumaczeniu diody emitujące światło. Zalicza się [...]
Dodaj komentarz