Pożyczanie przez Internet stało się powszechne

Pożyczanie przez Internet stało się powszechne

Z roku na rok coraz częściej korzystamy z tej metody zadłużania się, przede wszystkim ze względu na wygodę, z jaką się ona wiąże. Ważne, żeby robić to w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, o czym piszemy w artykule. Przeczytaj więcej o tym, jak bez ryzyka pożyczać pieniądze przez Internet.

Wybieraj wiarygodne firmy


Pierwszą zasadą powinien być rozsądny i odpowiedzialny wybór firmy, w której zamierzasz się zadłużyć. Co prawda większość przedsiębiorstw oferujących pożyczki przez Internet można uznać za wiarygodne, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne i mieć całkowitą pewność, że warto zaufać danej instytucji. Jak wobec tego zweryfikować firmę, w której chcemy się zapożyczyć? Przede wszystkim należy sprawdzić adres i numery NIP oraz KRS – jeśli są one aktywne, to znaczy, że dana firma rzeczywiście działa zgodnie z prawem.
W Twoim interesie leży również to, żeby się zorientować, czy przed wybraną firmę nie ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego z uwagi na nierzetelną czy nieuczciwą działalność. Aby to sprawdzić, należy przejrzeć listę ostrzeżeń publicznych KNF. Dla pewności upewnij się także, czy przeciwko danej instytucji nie wszczęto postępowania z ramienia Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji.

Mierz siły na zamiary


Powyższa porada, która wskazuje, żeby nie pożyczać zbyt dużych kwot, jest uniwersalna i dotyczy zadłużania się nie tylko przez Internet. Niezależnie od tego, czy zaciągasz tani kredyt gotówkowy, czy szybką chwilówkę, pożyczaj tylko taką kwotę, którą możesz spłacić bez problemu w ustalonym czasie. Nie wnioskuj o większą sumę, niż potrzebujesz, ponieważ z tego powodu możesz mieć kłopoty z uregulowaniem zobowiązania w terminie.

Czytaj umowę


Nie informacje przekazane przez pracownika firmy ani tym bardziej obiecanki z reklamy regulują pożyczkę czy kredyt, lecz umowa. Podpisując ją, zobowiązujesz się do przestrzegania jej zapisów, dlatego dokładnie się z nią zapoznaj i miej pewność, że parafujesz dokument, którego konsekwencji prawnych jesteś w pełni świadomy. Nigdy nie podpisuj umowy w ciemno, bez czytania i zrozumienia jej treści. Niestety, statystyki pokazują bowiem, że co drugi Polak w ogóle nie zapoznaje się z umową. Nie popełniaj tego błędu!

Korzystaj z porównywarek


Dostępne w Internecie porównywarki pożyczek i kredytów zapewniają nieocenione wsparcie w poszukiwaniu najlepszych ofert na rynku. Dzięki nim błyskawicznie porównujesz produkty finansowe proponowane przez różne firmy i banki, w kilka chwil dowiadując się, gdzie możesz się zadłużyć na warunkach, które najbardziej Ci odpowiadają. Wyliczając w kalkulatorze gotówkowym koszt pożyczki czy kredytu, zyskujesz pewność, że omijasz najgorsze i sięgasz wyłącznie po najlepsze oferty. To bezcenna wiedza dla każdego, kto zamierza się zadłużyć. Jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat rozsądnego pożyczania online wejdź na ekredyt24.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here