Laserowe usuwanie blizn u kosmetyczki

Laserowe usuwanie blizn u kosmetyczki

Blizny obejmują większość spośród nas. Robią się po niegłębokich kontuzjach i wygasają bez zostawienia po sobie pozostałości. Są do tego też takie, które przeganiają nam sen z powiek, budując utrapienia psychiczne, a choćby i zdrowotne.

Na początku powinno się omówić konkretnie z jakimi kategoriami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich rodzaj odróżniamy trzy odmiany. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, nazywane w inny sposób hipertroficznymi. Ich narodziny zazwyczaj określone jest przeciągającym się biegiem gojenia innymi słowy w wyniku infekcji. Blizny takiego rodzaju są czerwone, pogrubiałe, wychodzą więcej niż poziom skóry, przy tym utrzymujące się w obrębie rany. Wraz z mijaniem czasu jest w stanie dojść do ich sukcesywnego wygaszania. Drugim odmianą blizn są keloidy, czyli bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które powstają z tkanki łącznej włóknistej. W odmianie do blizn przerostowych, omawianych powyżej, rozchodzą się poza zasięg rany głównej. Szczególnie zasadniczą właściwością takiego typu blizn jest zjawisko, iż nie poddają się pechowo samodzielnej redukcji wraz z lecącym czasem. Keloidy zazwyczaj posiadają chaotyczny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich powstawanie związane jest z jednostkowymi okolicznościami do zbyt nadmiarnego generowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim odmianą blizn są blizny atroficzne, nazywane zanikowymi. Przytoczone blizny cechują się zwykle okrągłym kształtem. Jako że, że leżą niżej poziomu skóry, charakterem przypominają miejscowe zagłębienie. Tworzą się zwykle w wyniku następstw trądziku ewentualnie odbytej ospy wietrznej. Do gromady blizn zanikowych wliczane są nadto rozstępy.

Generowanie się blizn jest normalnym biegiem gojenia się traknki po licznego typu kontuzjach przerywających ciągłość ciała. Uszkodzona skóra zamieniana jest tkanką łączną, a przedstawione zabliźnianie się urazu odbywa się na płaszczyźnie 4 cykli. Faza 1 jest stanem zapalnym, jaki posiada zalążek w chwili gojenia. W okresie czasu od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się w wyższym stopniu przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest odpowiednim opatrunkiem i broni ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Rezultatem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany rozpoczynają sięgać naczynia krwionośne, utrzymuje się to z grubsza siedmiu dni. W trzeciej fazie otwiera się okres gojenia. Generowany kolagen sprawuję rolę podpierania tworzącej blizny. Dochodzi do stabilność pomiędzy ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Szczególnie ważne jest ażeby pamiętać o okresowym czyszczeniu rany i dezynfekcji, ze względu na fakt że postępowania te ograniczają niebezpieczeństwo pozostawania blizn. Ostatnią fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to długookresowy etap, który jest w stanie trwać od paru miesięcy, nawet do kilku lat.

Na istotny wygląd blizny ma funkcjonowanie paleta bodzców. Szczególnie istotne są odmiany urazu, innymi słowy odróżnienie czy tworzyły się  poprzez zranienia, oparzenia, czy cięcia chirurgicznego. Na ostateczny wygląd zewnętrzny blizny ma wpływ do tego zjawisko w jakim obszarze na ciele się znajduje oraz osobiste cechy organizmu, do których zaliczamy predyspozycja do bliznowacenia. rozmaite blizny w trakcie swojej świeżości cechują się różowym kolorem, tymczasem wraz z mijaniem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym razie niestety nie nawracają do prawdziwego koloru cery. podyktowane jest to nieobecnością pigmentu w tkankach blizny. W dodatku blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Powinniśmy miec na uwadze to, że istotny postać blizny polega w ogromnym stopniu od naszej precyzyjności w jej pielęgnacji. poza aplikowania kremów i maści nienależyte jest obrywanie strupków, które formują się w czasie trwania gojenia się rany. Strupki w czasie trwania gojenia same odrywają się, a ich obrywanie jest w stanie przyczynić się do nieoczekiwanej infekcji oraz rozszeżenia się blizny. Po procedurach w rejonie brzucha lub cesarskim cięciu pożądane byłoby troszczyć się o kontrolowanie wagi. Przesadny zwiększenie tkanki tłuszczowej sprawi rozszerzenie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeżeli rana jest usytuowana na miejscach zagrożonych zwiększonym naciskiem (np. na kolanie, łokciu) pożądane byłoby zredukować zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do uszkodzenia się blizny. Przez przynajmniej rok blizna powinna być izolowana przed promieniami słonecznymi. niedostatek zabezpieczenia kremami z filtrem lub osłaniania blizny garderobą potrafi przyczynić się do przerostów, towarzyszyć może mocne swędzenie, ból i pieczenie. Blizna wyjmowana na promieniowanie słoneczne jest w stanie natomiast stać się dużo ciemniejsza co jak również ją zaznaczy.

Blizny jako zasadniczy proces gojenia się ran mogą dopowiedzieć się do czucia bólu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. nierzadko proponowane są procedury plastyczne i chirurgiczne w zamiarze usunięcia blizn. Są jednakże bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą niebezpieczeństwo powikłań, natomiast nie są koniecznością i ostatecznym sposobem na uwolnienie się tych niegustownych zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM gwarantuje kosmetyczka Lublin Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090. Laser Emerge TM pochodzi z grona laserów frakcyjnych. Stosowany jest do zabiegów usuwających zmarszczki, a także jakichkolwiek zmian skórnych wywołanych biegiem starzenia. Hamuje poszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówność tekstury cery, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga rekukować blizny. Za pomocą jego możliwe jest wyzbycie się okropnych blizn bez obowiązku odwiedzić u chirurga. Postrzega się go więc za cudowną alternatywę dla różnych sposobów pokonywania zmian skórnych. Zaczerwieniona cera i opuchlizna w czasie sesji spowalnia się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Pomimo to nie jest obowiązkowa rezygnacja z zwyczajnych obowiązków i aktywności. Jednakowo laser na blizny Emerge TM jest całkiem sprawdzony dla organizmu pacjenta i nie sprawia niepożądanych problemów. Generuje promienia laserowe, które nie dotyczą całej powierzchni tkanki poddawanej serii zabiegów, a jedynie pewną jej część w formie punktów. Jego złożoność i elastyczność ułatwia ujędrnienie i napięcie skóry, ze względu odbudowę oraz produkowanie przez fibroblasty kolejnych włókien kolagenowych i elastynowych. Wypada naznaczyć, że laser ten jest przydzielony do zabiegów, które nie potrzebują okresu rekonwalescencji, najważniejszy jej okres jest niezwykle krótki. Jest to jedno z niezwykle godznych zaufania rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania nieoczekiwanej blizny jest zależna od jej powierzchni. Pierwsze następstwa można ujrzeć już kolejnego dnia, a pełne następstwa dostaje się nawet po 3 miesiącach, po okresie czasu gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here