Kino domowe dobrej marki

Kino domowe dobrej marki
Kino domowe dobrej marki

Kino w domu

Producenci sprzętu audio chcąc nam umilić oglądanie filmów w domowym zaciszu wpadli na pomysł aby upodobnić oglądanie do tych efektów dźwiękowych w kinie wymyślili kino domowe.

Ile to kosztuje?

Ile musimy zapłacić za kino dobrej marki ? Jeśli chcemy uzyskać na prawdę dobry dźwięk musimy kupić kino dobrej jakości o jak największej ilości głośników a to nie będzie tanie. Korzystając z rankingu kin domowych możemy się przekonać, że za na prawdę dobry sprzęt będziemy musieli wydać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Oznaczenia

Kino domowe ma dostarczać nam dźwięk w dobrej jakości, na efekt końcowy ma duży wpływ ilość oraz rozmieszczenie głośników. Każdy spotkał się z określeniem 3.1 lub np 5.1 co to oznacza ? Pierwsza cyfra oznacza ilość głośników w zestawie które emitują wysokie tony, druga cyfra po kropce określa ilość głośników niskotonowych w naszym zestawie.
Zazwyczaj głośniki niskotonowe występują pojedynczo lub w duecie, natomiast jeśli chodzi o głośniki wysoko tonowe to w zestawach występują dwa, trzy, pięć, siedem a czasem nawet więcej. Zasada jest jedna im więcej tym lepiej.

Sposób działania

Zestaw głośników ma za zadanie przenieść nas dźwiękiem w miejsce które aktualnie oglądamy w TV, przykładem jest przelatujący samolot nad nami siedząc przodem do telewizora mając zestaw głośników 5.1 to jeśli samolot przelatuje zza naszych pleców do przodu to najpierw usłyszymy jego dźwięk w tylnych głośnikach, gdy będzie dokładnie nad nami jego dźwięk będzie emitowany zarówno z przodu jak i z tyłu a gdy już będzie przed nami tylko z przednich głośników usłyszymy odgłos lecącego samolotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here