Czy monitoring wizyjny jest bezpieczny?
Monitoring wizyjny stał się nieodłącznym elementem bezpieczeństwa w wielu miejscach, w tym w [...]
Coraz więcej Polaków stać na własne mieszkania.
Okazuje się, że coraz częściej nieruchomości nabywamy za gotówkę, a nie tylko na kredyt. Od co najmniej kilku lat wyraźnie widać tendencję wzrostową w kwestii nie tylko zainteresowania rynkiem nieruchomości w naszym kraju, ale i rzeczywistym popytem, który jest spełniany. Oto, jakie mieszkania najczęściej wybieramy dzisiaj. Co bierzemy pod uwagę? Na jakie nieruchomości nas stać? Co oferują nam deweloperzy? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.
Ciekawostką jest fakt, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania zupełnie nowe, jeszcze w stanie surowym, prosto od dewelopera. Wszystko jest efektem kilku czynników. Po pierwsze deweloperzy oferują nam dzisiaj szeroką ofertę nowych mieszkań, a my mamy szanse wybrać takie, które rzeczywiście pod każdym względem spełnia nasze oczekiwania. Co więcej, mieszkania na rynku wtórnym nie zawsze są funkcjonalne zgodnie z nowoczesną wizją mieszkania. Do tego są już urządzone, więc albo decydujemy się na gust i przejęcie wykończenia nieruchomości przez poprzednich właścicieli, albo decydujemy się na generalny remont. Ten nierzadko wymaga więcej prac i nakładów pieniężnych aniżeli urządzenie własnego „M” od podstaw.
Nie ma wątpliwości, że jedną z pierwszych kwestii, którą bierzemy pod uwagę, jest lokalizacja. Przecież od niej zależy komfort naszego życia przez następne lata. Wybieramy więc nieruchomości w miejscach, które dobrze znamy, odpowiadają nam ze względu na rozwiniętą infrastrukturę albo bliską odległość do pracy. Z lokalizacją nieruchomości wiąże się też bardzo często cena. Te położone w centrum zawsze są o wiele droższe aniżeli na obrzeżach. Nieco dalej oferowane są też przeważnie mieszkania od dewelopera. Lublin, Kraków, Wrocław czy Warszawa nie dysponują już przecież wolną przestrzenią w centrum. Z drugiej jednak strony coraz więcej mieszkańców wielkich metropolii stara się szukać swojego azylu w ciszy i spokoju, a więc na przedmieściach.
Pierwsze mieszkanie statystycznego Polaka ma mniej więcej 30-50 metrów kwadratowych. Największą popularnością cieszą się mieszkania 2-pokojowe. Nadal ogromnym zainteresowaniem cieszą się też tzw. kawalerki. Te nabywane są typowo inwestycyjnie, czyli „pod wynajem” albo na tzw. start, by po kilku latach sprzedać taką nieruchomość i rozważyć zakup większego mieszkania.
Wyraźnie widać kolejną tendencję. Większe nieruchomości nabywane są z daleka od centrum, te mniejsze zaś w ścisłym centrum danego miasta. Wpływ na to ma nie tylko cena. Żądni życia w zgiełku, ale za to w świetnej lokalizacji z wszelkimi dogodnościami pod ręką są najczęściej single albo młode, bezdzietne jeszcze pary. Większe metraże i nieco dalej wybierają natomiast rodziny, dla których liczy się spokój, czyste powietrze i oczywiście większa przestrzeń do życia.
Okazuje się, że cena nadal jest jednym z najważniejszych czynników, jakie brane są pod uwagę przy zakupie nieruchomości, ale nie jest już priorytetem. Nieco ważniejsze są indywidualne potrzeby i komfort życia, który dla inwestorów jest przecież kwestią indywidualną.
Monitoring wizyjny stał się nieodłącznym elementem bezpieczeństwa w wielu miejscach, w tym w [...]
Producenci sprzętu audio chcąc nam umilić oglądanie filmów w domowym zaciszu wpadli na pomysł [...]
Rok 2022, Polska, centrum Europy. Wydawałoby się, że równość kobiet w tych czasach, w krajach [...]
Dodaj komentarz