Jak prawidłowo stosować maskę do włosów blond

Włosy blond rozjaśnione oraz częściowo rozjaśnione wymagają zaawansowanej pielęgnacji, związanej z ryzykiem osłabienia pasm po utlenianiu. Wybierz odpowiednią linię pielęgnacyjną i stosuj ją w taki, sposób, by włosy blond zyskały elastyczność, blask i mniej podatności na uszkodzenia.

Maska do włosów blond – jak wybrać?

Szeroko dostępne produkty kosmetyczne zachęcają pięknymi opakowaniami i obietnicami osiągnięcia wyjątkowych efektów, jednak przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów warto przede wszystkim sugerować się ich składem oraz formułą. Włosy blond po rozjaśnianiu najczęściej są przesuszone, łamliwe, osłabione, z tendencją do wypadania. Z tego względu warto zaopatrzyć się w silnie regenerującą maskę o prostym składzie i dużej skuteczności. Jaka maska do włosów blond zregeneruje kosmyki i zapewni im odżywienie? Niech będzie to produkt o lekkiej konsystencji, zawierający naprawczy kwas hialuronowy, który po wniknięciu w strukturę włosów regeneruje uszkodzenia i zapewnia odbudowę w kierunku mocnych, sprężystych włosów. Dogłębne nawilżenie pojawi się dzięki naturalnym ekstraktom roślinnym. Zawartość szarotki alpejskiej zapewni im nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami. 

Jak prawidłowo nakładać maskę na blond włosy?

Odpowiednio dobraną maską do włosów blond należy aplikować po myciu włosów na wilgotne pasma. Nie nakładaj maski na włosy bardzo mokre, wtedy produkt nie będzie się ich trzymał. Osusz delikatnie włosy ręcznikiem i nałóż maskę dłońmi, rozprowadzając produkt zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Unikaj stosowania maski u nasady, aby nie obciążyć włosów i nie spowodować efektu szybszego wydzielania sebum. Nadmiar produktu usuń palcami, jeżeli po wygładzeniu struktury włosów maska będzie gromadziła się nadmiernie na dłoni. Zbyt duża ilość produktu nie zadziała lepiej. W stosowaniu maski ważna jest regularność. Ciepłe dłonie pozwalają łatwiej wniknąć kosmetykowi w strukturę włosa, a na czas trzymania jej warto owinąć głowę ręcznikiem. Ciepło dodatkowo aktywuje współpracę produktu z włosami. Po wyznaczonym przez producenta czasie musisz spłukać maskę, używając letniej wody. Zbyt ciepła nie pozwoli zamknąć łusek włosowych.

Jak często stosować maskę na włosy blond?

Efekty stosowania maski możesz zauważyć już po pierwszym użyciu. Włosy staną się widocznie bardziej miękkie i sprężyste, będą dobrze się układały i zyskają zdrowszy wygląd. Dla długotrwałych efektów stosuj maskę co najmniej raz w tygodniu, regularnie. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone możesz użyć maski częściej, jednak zwróć uwagę, by nie stosować jej w nadmiarze. Włosy blond są podatne na uszkodzenia oraz wpływ wysokiej temperatury. O ile trzymanie maski na włosach w cieple jest wskazane, o tyle gorąca, a nawet ciepła woda do mycia i spłukiwania kosmetyków z włosów nie jest zalecana. 

Co jest ważne w pielęgnacji rozjaśnionych włosów?

Bardzo ważne w pielęgnacji włosów blond jest regularne, delikatne oczyszczanie skóry głowy i włosów. Poza myciem niezbędne jest stosowanie odżywek i masek na włosy, które nie tylko zregenerują powstałe uszkodzenia, ale zadbają o nawilżenie i ochronę przed kolejnymi. Stosuj wysokiej jakości kosmetyki o przebadanym składzie. Świetnie sprawdzają się linie, dedykowane do włosów blond. Poza odżywieniem zadbają o utrzymanie pięknego kolorytu włosów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here