Jak dbać o swoje ciało w czasie ciąży

Pojawienie się rozstępów podczas ciąży jest naturalnym zjawiskiem. Można je jednak skutecznie ograniczyć poprzez ćwiczenia oraz stosowanie właściwych kosmetyków.

Rozstępy podczas ciąży – jak z nimi walczyć?

Bardzo istotne jest nie tylko wykonywanie ćwiczeń podczas ciąży, ale też stosowanie właściwych produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Rozstępy podczas ciąży to problem wielu pań, a wizja ich pojawienia się jest stresująca już w czasie planowania dziecka. Warto wiedzieć, że rozstępy mogą pojawić się nie tylko na brzuchu, ale też na piersiach. Sporo kobiet zastanawia się, w jaki sposób ich uniknąć. Niestety nie da się tego zrobić. Rozstępy pojawiają się niezależnie od tego, jak bardzo przyszła mama ich nie chce i jak bardzo dba o swoje ciało podczas ciąży. Występują one w momencie wzmożonego rozciągania skóry, która nie jest w stanie poradzić sobie ze zbyt intensywnym napięciem. Trzeba wiedzieć, że rozstępy mogą pojawić się nie tylko u pań szczupłych, ale też otyłych. Okazuje się, że nie ma na to reguły. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, żeby zminimalizować ryzyko ich powstania poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Mowa tutaj przede wszystkim o jej solidnym nawilżeniu. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczne kremy przeciw rozstępom, których nie brakuje obecnie w sklepach. Mowa tutaj między innymi o maśle do ciała dla kobiet w ciąży. Taki produkt skutecznie nawilża oraz ujędrnia ciało. Warto też zakupić specjalny olejek do ciała. Trzeba zwracać szczególną uwagę na to, czy produkty kosmetyczne są bezpieczne do stosowania przez ciężarne.

Jakie wybrać kosmetyki dla kobiet w ciąży na rozstępy?

Nie trzeba kupować kosmetyków dla kobiet w ciąży, gdyż bardzo dobrze sprawdza się oliwka dla dzieci. Należy ją wcierać rano oraz wieczorem. Taki produkt świetnie nawilża i utrzymuje nawilżenie przez całą dobę. Co więcej, oliwka dla dzieci jest bezpieczna w użyciu. Okazuje się, że pielęgnacja biustu może przebiegać z pomocą oliwki, ale warto też postawić na kupon specjalnych kosmetyków dla ciężarnych. Obecnie na rynku dostępne są sprawdzone balsamy do pielęgnacji biustu. Najlepiej zawsze spytać się lekarza o opinię, czego warto stosować do pielęgnacji piersi w ciąży. Dużo kobiet zastanawia się, jak walczyć z rozstępami. W przypadku, gdy się już pojawią, to ciężko coś z nimi zrobić. Można oczywiście je delikatnie rozjaśnić, lecz trwale nie usunie ich żaden krem na rozstępy, pomimo że takich produktów nie brakuje w drogeriach. Warto spróbować kremów na blizny bądź kosmetyków na bazie śluzu ślimaka. Najlepiej jednak pogodzić się z rozstępami i dumnie nosić je jako pamiątkę największego cudu, choć zapewne nie każdej kobiecie przychodzi to łatwo, co nie powinno być zdziwieniem. Bardzo dobrym dodatkowym kosmetykiem jest krem na opuchnięte nogi. Nie sprawi on jednak, że opuchlizna zniknie i nigdy się nie pojawi. Taki produkt kosmetyczny jedynie łagodzi objawy.


Warto sprawdzić ranking spacerówek dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here