Gdzie szukać pracy zdalnej długoterminowej?

Długoterminowa praca zdalna bywa marzeniem po latach pracy jako freelancer. Chęć stabilizacji sytuacji zawodowej, a przez to życiowej jest w Polakach bardzo silna. Z tego względu poszukują oni rozwiązań, które pozwolą im uzyskać pracę na etat oraz komfort wykonywania obowiązków z dowolnego miejsca na świecie.

Trend ten nie jest jeszcze dominującym, jednak coraz więcej pracowników stara się wybierać taką ścieżkę kariery zawodowej. Czy proces poszukiwania pracy o takich cechach może zakończyć się sukcesem?

 

Gdzie, czy jak?

W zasadzie samo tytułowe pytanie: Gdzie szukać pracy zdalnej długoterminowej nie jest dobrze postawione.  Dość oczywiste jest bowiem to, że pracy w trybie online znajdziemy w sieci internetowej. Kluczowe jest więc jednak to, jak się za ten proces zabierzemy. Musimy wiedzieć jakim osobom i narzędziom możemy zaufać, a co nawet ważniejsze: w jaki sposób możemy sprawdzić naszego potencjalnego pracodawcę lub firmę marzeń. Nie jest bowiem najważniejsze, gdzie odnajdziemy pracę zdalną, ale jak odkryjemy, czy przedsiębiorstwo jest rzetelne.

 

Jak uniknąć kłopotów?

Doskonale wiemy, że w Internecie można „naciąć się” na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Również związanych z zatrudnieniem on-line. O ile nieprzyjazna atmosfera w firmie może być dla pracownika zdalnego mniej odczuwalna, o tyle brak wypłaty na pewno zostanie zauważony. Szukając długofalowych współpracowników, chcemy na nich móc polegać. Potrzebujemy gwarancji, że podpisujemy kontrakt z podmiotem, który sprawdził się również u innych. Jak to zrobić?

Work Or Not!

To portal, dzięki któremu bardzo szybko sprawdzisz potencjalnego pracodawcę. Wystarczy, że w pole wyszukiwania wpiszesz nazwę firmy. W niektórych wystarczy tylko imię i nazwisko zarządzającego. Wówczas odnajdziesz dane przedsiębiorstwa oraz niezwykle ważną informację – opinie, które firma otrzymała od swoich pracowników. Wypowiadać mogą się zarówno obecni, jak i przeszli współpracownicy. Z Work Or Not można się więc wiele dowiedzieć o całokształcie pracy w firmie. Dla jeszcze prostszej komunikacji opinie dzielą się na pozytywne i negatywne. Ich liczba w każdej z kategorii świadczy, jak ogółem oceniany jest konkretny pracodawca. Nic prostszego!

 

Gdzie szukać pracy zdalnej na długi termin?

Możesz zdecydować się na wiele platform do poszukiwania zatrudnienia. Równie ciekawą opcją jest wzięcie spraw w swoje ręce i wysyłanie wiadomości e-mail ze swoim CV do firm, z którymi chcielibyśmy współpracować. Bez względu jednak na to, kto odpowie na nasze zapytania ofertowe – sprawdźmy, czy potencjalny pracodawca jest godny naszego zaufania. Być może wzięcie udziału w procesie rekrutacyjnym byłoby dla Ciebie tylko stratą czasu i niepotrzebnym stresem. Oszczędź sobie zmartwień i wybierz dobrze z Work Or Not!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here