Prosty recykling na co dzień
Pojęcie recyklingu jest popularyzowane przynajmniej od kilku lat. Zyskało ono niemal miano [...]
Żabka jest siecią tzw. convenient store. W ramach swojej działalności oferuje nam dostęp do usług pocztowych i największej sieci kawiarni w Polsce – Żabka Cafe. Ciekawostką jest to, że działa ona jako sieć franczyzowa, każdy może więc stać się jej partnerem.
Franczyza jest metodą współpracy, która angażuje dwie strony – franczyzobiorcę i franczyzodawcę. Ich role są różne, ale cel ten sam – generowanie jak największej sprzedaży i budowanie pozytywnego wizerunki marki. Franczyzodawca to firma, która dysponuje dużymi zasobami i chęcią ekspansji na lokalnych rynkach. Często dysponuje ona siecią dostawców, niskimi stawkami w hurtowniach, infrastrukturą i solidną pozycją rynkową. Franczyzobiorcą jest natomiast osoba, która pragnie sprawdzić się w roli lidera przedsięwzięcia – osoby, która będzie pojawiała się regularnie w prowadzonym markecie i kontrolowała jego pracę. Franczyzobiorca odpowiedzialny jest za odpowiednie wyposażenie sklepu, często może jednak korzystać z darmowych dostaw – wystarczy zgłosić swoje potrzeby. Franczyzodawca udziela także dostępu do know-how – szkoleń, poradników, porad ekspertów. Zależy mu na tym, byśmy spełnili się w swojej roli jak najlepiej. Jeśli, jako franczyzobiorca, skorzystamy z tych możliwości, możemy liczyć nie tylko na całkiem dobre korzyści finansowe, ale także na zdobycie wiedzy na temat prowadzenia przedsięwzięć tego typu w skuteczny sposób.
Franczyzodawca musi stawiać na osoby, które będą w stanie udźwignąć odpowiedzialność. Dlatego liczą się osoby uczciwe, rzetelne, przywiązujące wagę do szczegółów i komunikatywne. Ważna jest także otwartość na krytykę i umiejętność naprawiania swoich błędów. Na początku możemy liczyć na fachowe wsparcie ekspertów, którzy doradzą nam w każdej sytuacji. Żabka oferuje nam gotowy sklep, który jest w pełni wyposażony i zaopatrzony w produkty. Wymaga to jednak od nas wkładu własnego, ale to standard w przypadku działalności tego typu. Ile wynosi wkład własny, jeśli interesuje nas taka franczyza? Żabka postawiła na stawkę, która jest w zasięgu możliwości wielu Polaków – 5 000 złotych. To pokryje pierwsze dostawy od lokalnych producentów, kasę fiskalną i koszt wynagrodzeń. Zasobny portfel nie jest więc ważniejszy od ambicji, przedsiębiorczości i gotowości do aktywnego udzielania się w celu poprawienia rezultatów sprzedażowych sklepu. Kandydat musi być odpowiedzialny i prezentować nienaganną kulturę w trakcie kontaktu z klientami. Skuteczne przewodzenie zespołem i komunikowanie się ze swoimi podwładnymi to kolejny istotny aspekt bycia franczyzobiorcą. Jeśli spełniamy te wymagania – warto pomyśleć o tej branży.
Firma Żabka cieszy się rozpoznawalnością na poziomie 97% wśród polskich konsumentów. Opinie na jej temat zależą przede wszystkim od indywidualnego podejścia franczyzobiorców na danym terenie. Marka stara się utrzymywać wysoki standard usług, tak by klienci zawsze mogli liczyć na jak najlepszą obsługę.
W roku 2020 przygotowana została specjalna oferta. Startujące talenty – franczyzobiorcy ze zdolnościami przywódczymi i ambicjami – mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 16 000 złotych. To stawka netto, miesięczna, która jest wypłacana przez pierwszy rok działalności. Wymagane jest jedynie spełnienie standardów jakości. Żabka dostarcza nam odpowiednich informacji na temat prowadzenia sklepu i poprawiania sprzedaży. Jeśli więc spełniamy wymagania – jesteśmy aktywni, przedsiębiorczy, otwarci na nowe możliwości – być może warto rozważyć taką współpracę właśnie teraz.
Pojęcie recyklingu jest popularyzowane przynajmniej od kilku lat. Zyskało ono niemal miano [...]
Zdrowe włosy są gęste, lśniące i pięknie się układają. Jednak zła dieta, nieprawidłowa [...]
Białaczka to duża i zróżnicowana grupa nowotworów złośliwych, które w wielu przypadkach [...]
Dodaj komentarz