Jak założyć spółkę oraz jakie są korzyści z jej prowadzenia?
Spółka jest coraz popularniejszą formą zakładania działalności gospodarczej w Polsce. [...]
Jaki pomysł na biznes w małym mieście sprawdzi się najlepiej? Niejeden inwestor, zastanawiając się nad odpowiedzią na to pytanie, trafia na propozycję modelu franczyzy. Oferty firm działających w ten sposób są różnorodne i często bardzo atrakcyjne.
Czym powinna cechować się dobra franczyza w małym mieście i na jakie korzyści można liczyć?
Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Szukanie odpowiedzi warto zacząć od analizy rynku i swoich możliwości. Często jednak okazuje się, że ograniczona ilość środków i potrzeba wydania sporych kwot na marketing stanowią przeszkodę nie do ominięcia. Mały rynek stawia również własne wyzwania – aby móc sobie z nimi sprawnie poradzić, można postawić na wsparcie większej marki. Na takim założeniu opierają się sieci franczyzowe: taka opcja może naprawdę się sprawdzić jako pomysł na biznes w małym mieście.
W przypadku sieci franczyzowych lokalni przedsiębiorcy praktycznie w ogóle nie muszą się przejmować marketingiem. To kwestia, która leży w rękach głównej firmy – przeważnie są to marki, które od wielu lat działają na rynku, dzięki czemu wypracowały już bardzo solidną pozycję. Wiąże się to ze sporą rozpoznawalnością oraz brakiem potrzeby inwestowania dużych kwot w reklamę. W efekcie taki pomysł na biznes w małym mieście od początku przyciągnie klientów.
Do najbardziej rozbudowanych sieci tego typu należy z pewnością Żabka. Co stoi za ogromną popularnością marki, która otworzyła już ponad 8 tysięcy sklepów w Polsce? To między innymi niski wkład franczyzobiorcy – za zaledwie 5 tysięcy złotych można otrzymać w pełni wyposażony sklep, niezbędne szkolenia i dostęp do stałego wsparcia. Dzięki temu każdego miesiąca kolejni przedsiębiorcy dołączają do firmy.
Często wybieraną odpowiedzią na pytanie, jaki sklep otworzyć w małym mieście, jest właśnie Żabka. Jak zostać franczyzobiorcą tej sieci? To dość łatwy proces – na początku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w internecie. Następnie wystarczy poczekać na rozmowę z konsultantem, który przedstawi szczegóły dotyczące prowadzenia własnego punktu firmy. Na koniec zostają kwestie związane z dokumentami: podpisanie umowy, rejestracja działalności czy złożenie wniosku o koncesję. To już wszystko – teraz możesz otworzyć własny sklep!
Spółka jest coraz popularniejszą formą zakładania działalności gospodarczej w Polsce. [...]
Z roku na rok coraz częściej korzystamy z tej metody zadłużania się, przede wszystkim ze [...]
Czy da się prowadzić w Polsce skuteczny biznes franczyzowy? Sieć sklepów Żabka udowadnia, że [...]
Dodaj komentarz