Dlaczego warto otworzyć sklep franczyzowy blisko szkoły?

Franczyza w małym mieście powinna być zlokalizowana nieopodal ważnych obiektów użyteczności publicznej. Wśród nich znajduje się szkoła. W ten sposób można zapewnić sobie stałych klientów, co wpłynie na wysokość obrotów.

Jaki biznes otworzyć w małym mieście? Decydując się na założenie sklepu nieopodal szkoły, trzeba zwrócić uwagę na dostępny w nim asortyment. Warto postawić także na taką franczyzę, która jest rozpoznawalna na rynku dzięki charakterystycznemu wyglądowi oraz działaniom marketingowym.

Asortyment franczyzy w małym mieście, koło szkoły – co warto wiedzieć?

Jaki sklep otworzyć w małym mieście, jeśli chodzi o jego asortyment? We franczyzie w małym mieście zlokalizowanej koło placówki oświatowej powinien on być dopasowany do docelowych grup odbiorców. Warto zadbać m.in. o świeże produkty regionalne, jak pieczywo, warzywa i owoce, czy też popularne w szkole przekąski, jak np. drożdżówki. Do takiego sklepu powinny być także zapewnione stałe dostawy napojów niegazowanych i soków. Dzięki temu bez względu na to, jakiej marki biznes otworzy się w małym mieście, dzieci będą mogły z łatwością zaopatrzyć się w produkty niezbędne podczas intensywnego dnia w szkole.

Sklep franczyzowy koło szkoły a koncesja na alkohol

Warto wiedzieć o tym, że w sklepach zlokalizowanych blisko szkół istnieją pewne ograniczenia dotyczące pewnego asortymentu. W określonej odległości od szkoły zabronione jest np., zgodnie z przepisami gminnymi, sprzedawanie wyrobów alkoholowych. Brak alkoholi w sklepie nie oznacza jednak tego, że franczyza w małym mieście nie odniesie sukcesu. Będzie się można w tym przypadku bowiem skupić na innej grupie klientów, która zapewni równie wysokie zyski.

Franczyza koło szkoły – którą ofertę wybrać?

Jaki biznes otworzyć w małym mieście koło szkoły? To pytanie zadaje sobie wielu potencjalnych franczyzobiorców. Wysokiej jakości asortyment sklepów od sprawdzonych dostawców, nowoczesne technologie pomocne w zarządzaniu sklepem i doskonała rozpoznawalność marki – te wszystkie cechy odzwierciedla Żabka franczyza. Szczególnie jeśli chodzi o ostatni z punktów, charakterystyczna zielona kolorystyka i logo żabki czy też popularne reklamy w telewizji mają duży wpływ na przyciąganie klientów w różnych grupach wiekowych, w tym rodziców i ich dzieci. Dzięki temu franczyza Żabka nieopodal szkoły ma duże szanse na utrzymanie się na lokalnym rynku i wysokie przychody. Świadczą o tym dane podawane przez franczyzobiorców Żabki. 76% z nich (także tych, którzy postawili na franczyzę w małym mieście) osiągnęło w I kwartale 2022 r. przychody przekraczające 20 tys. złotych. Nie powinno być już zatem problemu z odpowiedzią na pytanie o to, jaki sklep otworzyć w małym mieście.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here