Czy opłaca się zostać franczyzobiorcą w 2020?

Czym jest franczyza, jak działa i ile można na niej zarobić? Te pytania coraz częściej pojawiają się na forach dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają odwagi wkroczyć w buty lidera, który działa na własną rękę, a chcą jakoś rozpocząć swoją karierę w branży sprzedażowej.

Czy warto zostać franczyzobiorcą – krok po kroku

Dziś odpowiemy na pytanie, czy warto zostać franczyzobiorcą, jakie korzyści płyną z tego rodzaju działalności. Zastanowimy się także, czy jest to zajęcie na dłuższy czas, czy raczej doraźne. Nie ulega wątpliwości, że współczesny świat sprzyja franczyzie. To system, który działa w bardzo prosty sposób. Mamy w nim dwie strony, które wzajemnie współpracują. Pierwsza to franczyzodawca, czyli duża firma, której zależy na równomiernej ekspansji w wielu miejscach jednocześnie. By sprostać takiej polityce, musi ona skutecznie działać na lokalnych rynkach. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiedniej kadry. Tutaj na scenę wkracza franczyzobiorca – członek społeczności, który ma odpowiedni dla lidera zestaw cech, chcący prowadzić placówkę tej marki w tym konkretnym miejscu. Dlaczego ten system jest tak korzystny w XXI wieku? Okazuje się, że globalizacja to niezwykłe możliwości dla każdej firmy z wielu dziedzin przemysłu. Przykładowo przemysł fast-foodów od lat 80. ubiegłego stulecia przez co najmniej 30 lat notował niezwykły rozkwit. Wszystko dzięki temu, że mógł dotrzeć w wiele miejsc jednocześnie. Taki stan rzeczy osiągnięty został właśnie dzięki zastosowaniu franczyzy. W Polsce też mamy sieci franczyzowe, które radzą sobie bardzo dobrze. W taki sposób działa Żabka. Jest to flagowy przykład na to, że w Polsce opłaca się prowadzić franczyzę.

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie – Żabka franczyza – czy się opłaca?

Główną korzyścią, którą franczyzobiorca ma ze współpracy z siecią Żabka, jest jej rozpoznawalność. Franczyza Żabka to nie tylko logo, które kojarzy 97% Polaków, ale także zaufana sieć partnerów, doskonała logistyka i możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi (na przykład aplikacji). Kolejną korzyścią ze współpracy z siecią Żabka jest oczywiście korzyść finansowa. Franczyza Żabka pozwala na osiągnięcie zarobku w wysokości 16000 zł netto miesięcznie przez pierwszy rok prowadzenia działalności. Nie jest to teoretyczna wartość maksymalna naszej pracy, a dochód gwarantowany. To dlatego franczyza Żabka staje się sposobem na życie wielu Polaków, a liczba franczyzobiorców systematycznie się zwiększa.

Żabka franczyza – czy się opłaca zostać członkiem polskiej sieci marketów?

Aspekt finansowy jest najczęściej brany pod uwagę, gdy zastanawiamy się nad tym, czy faktycznie warto stać się partnerem sieci Żabka. Biorąc pod uwagę stawkę pensji minimalnej i średniej w Polsce, mało jaki sektor jest w stanie zaoferować tak korzystne warunki finansowe. To ogromny plus dla osób młodych, które dopiero teraz wchodzą na rynek pracy. Takie osoby potrzebują odpowiedniego wynagrodzenia, by pokryć koszty życia i te, które są związane z rozwojem. Dlatego franczyza Żabka jest dla nich opcją do rozważenia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla człowieka, który jest osobą energiczną, aktywną, chcącą się rozwijać i zainteresowaną sektorem sprzedażowym. Zdobyte w pracy z Żabką doświadczenie zdecydowanie pomoże w dalszej karierze albo przyczyni się do powstania kolejnych lokali franczyzowych we współpracy z siecią. Wszystko zależy od tego, jak patrzymy na swoje perspektywy.

Dodaj komentarz