Cichy zabójca – czad

Cichy zabójca - czad
Cichy zabójca - czad

Niewidzialne zagrożenie

Najbardziej niebezpieczne zagrożenie to takie którego nie widać a taki właśnie jest czad czyli fachowo nazywany tlenek węgla. Zatrucie tlenkiem węgla może mieć bardzo poważne konsekwencje a nawet prowadzić do śmierci przy długim czasie przebywania w zaczadzonym pomieszczeniu.

Jak zapobiegać wypadkom

Zagrożenie najczęściej występuje w kotłowniach lub w blokach starego budownictwa gdzie występują podgrzewacze wody na gaz a odprowadzanie nie jest prawidłowe i może wystąpić zjawisko cofania się do pomieszczenia tlenku węgla. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest zainstalowanie nawet najtańszego czujnika obecności czadu.

Ile to kosztuje

Przyglądając się jak wygląda ranking czujników czadu to najtańsze zaczynają się od 50 złotych ale najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie urządzenia za około 100 zł.

Jak to działa ?

Czujnik czadu ma w sobie wbudowany sensor który oblicza ilość tlenku czadu na metr sześcienny i jeśli dopuszczalna wartość zostaje przekroczona informuje nas o tym bardzo głośnym brzęczykiem, większość ma możliwość podpięcia pod centralkę alarmową.
Urządzenie to może być zasilane z naszego gniazda 240V lub występują również wersje bateryjne zasilane na 9V.


Zobacz piec na pellet ranking

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here