Alternatywa dla botoksu, czyli fotoodmładzanie twarzy. Czy zabieg ten jest lepszy dla naszego zdrowia?

Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem skierowanym do kobiet. W szczególności zaleca się go jednak osobom, które szczególnie zauważają u siebie fotostarzenie. Skóra, którą przez wiele lat narażamy na promienie słoneczne, niszczy się. Taka sytuacja jest najbardziej popularna u kobiet w wieku 30 do 35 lat. Jednak nierozważne oraz częste opalanie, na jakie narażają się młodsze kobiety, także powoduje fotostarzenie.

Dla kogo?

Zabieg laserowego fotoodmładzania twarzy możemy polecić niemalże każdemu, kto zauważa na swoim ciele uszkodzenia spowodowane nadmiernym opalaniem. Należą do nich: plamy soczewicowate, przebarwienia, rozszerzone naczynka czy małe zmarszczki. Fotoodmładzanie jest wręcz idealną opcją dla osób, które oczekują szybkiej poprawy wyglądu oraz kondycji swojej skóry. Taki zabieg nie wymaga także od pacjenta czasu rekonwalescencji.

Jak przebiega fotoodmładzanie?

Na samym starcie skóra zostaje dokładnie oczyszczona, kolejnym działaniem jest poddanie jej laserowi. Dzięki zaawansowanej technice, jaką oferuje urządzenie, jest ono w stanie dotrzeć nawet do trudnych miejsc i usunąć wszelkie niedoskonałości. Światło, jakie pada na twarz, jest pochłaniane. Następnie energia świetlna ogrzewa skórę od wewnątrz. Laser ma także inne zalety, między innymi powoduje produkcję elastyny i kolagenu.

Fotoodmładzanie czy toksyna botulinowa?

Działanie botoksu polega na wstrzyknięciu go w naszą skórę. Ma za zadanie usunąć wszelkie zmarszczki i niedoskonałości. W przeciwieństwie do fotoodmładzania, nie jest to w pełni bezpieczne. Wykorzystywanie toksyny botulinowej może prowadzić do opadania powiek, drętwienia twarzy czy przykurczów mięśni. Fotoodmładzanie jest proste, bezpieczne oraz nieinwazyjne. Może zostać przeprowadzone u prawie każdego i nie niesie za sobą negatywnych skutków.

Efekty

Taki zabieg daje możliwość osiągnięcia niesamowitych rezultatów. Podczas jednej sesji jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich przebarwień czy niedoskonałości. Efektem jest także poprawiony koloryt skóry. Staje się ona jasna oraz promienna. Pozytywne skutki są zauważalne już po jednej wizycie. Jednak jeśli chcemy, aby nasza skóra była piękna jak najdłużej, powinniśmy przygotować się na 3 do 5 sesji. Po zabiegach musimy także pamiętać, aby unikać mocnych promieni słonecznych, a jeśli już jesteśmy narażeni na ich działanie, to powinniśmy stosować ochronę przeciwsłoneczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here